ГОРОСКОП

...
другие знаки
ПОГОДА


днем
°C - °C
ночью
°C - °C
другие города
Главная
Красота/Здоровье
Личное
Беременность
Дети
Карьера
Кругосветка
Прекрасно только то,  что естественно
Ф. Вольтер
НОВОСТИ
27.08.2019 11:27
Кредитные карты в нашей стране

21.08.2019 12:07
Анализ воздуха в твоей квартире

09.03.2017 17:03
Главный фактор при выборе места для отдыха

09.03.2017 17:01
В Швейцарии представили летающий автомобиль

09.03.2017 16:59
В Мельбурне установили "женские" светофоры

06.03.2017 14:37
Как сделать толпу людей умнее?

06.03.2017 14:36
Пожарным пришлось дважды снимать любопытного хаски с крыши

06.03.2017 14:34
Назван лучший город мира для знакомств

другие новости

РЕЦЕПТ ДНЯ
МАРМЕЛАД
Делается очень просто. Можно сказать, что делается само, а вы только выполняете подсобную техническую работу:...
подробнее...
другие рецепты
#

Выходные. Воскресенье.

You_ли_я | 2010-06-23 00:50:20  
Сообщение прочтено 1789 раз

Начало: http://blog.meta.ua/~a_linan/posts/@478115/

В воскресенье мы отправились в Витачев.

В ур. Майорівщина відоме поселення пізньопалеолітичного часу, зарубинецької і трипільської культур. У Північно-Східній частині села в ур.Городок розташована багатошарова пам'ятка Х-ХІ ст. та ХVII-XIX cт., житло рубежу ІХ-Х ст. Поблизу села, на високому правому березі Дніпра, на двох плато, розділених неглибоким яром, збереглося городище - залишки давньоруського літописного міста-фортеці Х-ХІІІст. Витичева. Фортеця була побудована для охорони одного з найважливіших дніпровських бродів, що відкривав дорогу на Перепетове поле. Згадується Витичев як великий порт на Дніпрі у творах візантійського імператора Костянтина Багрянородного.
____
Відоме городище з ХІХ ст.: "В селе есть городище четырехугольное, обнесённое двойным валом и рвом 90 сажень в окружности," - писав В.Б.Антонович у 1895 році.
____
У 1961-1963 рр. на городищі проводила дослідження археологічна експедиція під керівництвом Б.О.Рибакова. За його висновками, основний археологічний матеріал належить до кінця Х - початку ХІ ст., тобто до часів Володимира Святославовича.
____
Кожна частина міста мала свої укріплення, крім того, усі три частини були оточені спільним валом довжиною 1100 м. Ворота-в'їзд розташовані неподалік від пристані, з боку широкої балки в південній частині міста. Від воріт збереглася частина надбрамної башти. Кріпосні стіни складалися зі зрубів різної ширини, довжиною 3,6-4,5 м. Широкі зруби мали внутрішні приміщення для воїнів, вузькі - заповнювалися землею. Зруби чергувалися: 1 зруб - порожній, 2 зруби - з землею.
____
З оборонних споруд були досліджені залишки сигнальної башти, на верхній площадці якої розводили сигнальне вогнище - передавали інформацію в Київ та інші населені пункти про можливу небезпеку. Усі будівлі у фортеці були покриті товстим шаром землі для захисту від пожежі. Також була досліджена кутова башта "Слух" з потужними міжповерховими засипками. Під вузьким приміщенням з невеличким вогнищем була виявлена яйцеподібна порожнина, викопана в материку і заповнена глиною (вертикальний діаметр 197 см, поперечний - 152 см). Це був "Слух" - величезний підземний резонатор, що дозволяв прослуховувати звуки підкопу по двох лініях укріплень. На посаді були досліджені давньоруські житла.
____
Багато разів згадується Витичев у зв'язку з бойовими діями руських князів. У 1085р. Володимир Мономах побив половців біля стін Витичевої фортеці. 30 серпня 1110 р. руські князі зібралися у Витичеві на з'їзд, скликаний Святополком Святославовичем і Володимиром Всеволодовичем Мономахом. На цьому з'їзді князі помирились між собою перед лицем спільної загрози - половцями. Зруйнований монголами в 1240р., Витичев згадується як невелике село вже на початку ХVІІ ст.
На плато, що знаходиться за 1,5 км південніше від сучасного села Витачів, збереглися залишки городища ще одного літописного міста - Святополча, чи Новгорода-Святополча.
____
Коли в 1095 р. половецькі орди підступили до Гюр'єва (Юр'єва - сучасної Білої Церкви) і спалили місто, люди втікали до Києва і "…Святополкъ же повеле рубити град на Вытичеве холме, въ свое имя нарек Святополчъ-град и повеле епископу Мурику с гургевцы свети ту, и засовцем и прочимъ отъ инех, а Гургев зажегоша половци тощъ". Отже, до Святополча переїхав тимчасово зі своєю кафедрою і єпископ Юр'ївський Мурик, що промешкав там до 1103 р., доки Святополк не відбудував Юр'їв. На Витачівському пагорбі місто продовжувало існувати і ще раз згадується в літописі під 1223 р. У цьому році, після битви з ордою на річці Калці, коли князі руські зазнали поразки і почали відступати до Києва, татарські орди переслідували русичів до Святополча. Мешканці міста вийшли назустріч військам, і всі були перебиті татарами.
____
Після цього повідомлення Святополч у літописах не згадується. Розкопками, що проводилися на території городища, виявлені залишки кріпосної стіни та поховання загиблих під час монголо-татарської навали. Лише меморіальний камінь нагадує сучасникам про літописне місто, що існувало колись на дніпровських кручах.
____
Для потреб туризму можливий варіант реконстукції міста-фортеці Витичев Х-ХІІІ ст. та городища Святополча.

(с)

По дороге к запланированному месту, мы заехали в Областной Археологический музей в с. Триполье.


В этом селе есть два музея. Один – тот, в котором мы были, а второй – частный музей Трипольской культуры.

В археологическом музее три небольших экспозиции. Вход для взрослых – 5 грн, для школьников – 2 грн. Экскурсия – 25 грн.

Теоретически подковавшись, мы продолжили свой путь. Выехали на окраину Витачева и решили посмотреть в ноуте, куда ж нам даьше двигаться, а заодно и чайку попить. Однако, ни того, ни другого мы сделать не успели, так как взгляд наш упал на «копанку», находящуюся прямо у дороги, из которой местные жители берут глину. Из глиняного разлома торчали несколько черепков.


 

Мы начали понемногу раскапывать все это дело. Оказалось, что мы раскопали очаг. Черепков было найдено превеликое множество. Попадались так же и кости животных (на человеческие они похожи не были).


 


Времени на это ушло не мало и день уже начал клониться к завершению. Начав собираться, я поняла, что мне еще предстоит отстаивать свое право жить в квартире без этих находок. Сошлись на золотой середине: черепки забираем, а кости и непонятные камни оставляем на месте. Жара целый день стояла невыносимая, да и пыль нас покрыла приличным слоем, поэтому мы решили спуститься к водохранилищу – искупаться. Однако, купание завершилось едва начавшись. Уж очень нас заинтересовало плато над пляжем. Заехали и не ошиблись. Пройдя сквозь заросли уже одичавшей, но вкуснючей вишни, мы таки вышли к искомому месту.
Вот такие выходные. Итог: масса впечатлений, мир в семье, огромное желание жить дальше… ну а исцарапанных ног, поломанных ногтей и обгоревших плеч считать не буду)))

Комментарии rss
Гость | 23.06.2010 08:00 |

Вот молодцы какие!

You_ли_я | 23.06.2010 10:02 |

 Спасибо))) Embarassed

 
Красота / Здоровье
Лицо
Тело
Волосы
Ногти
Диеты
Спорт
Стиль
Восточная медицина
Здоровье
Дети
Все о детях
Здоровый малыш
Игры
Многодетное счастье
Личное
Мужчина с веслом
В одной лодке
Секс
Дела домашние
Не лодкой единой
Все о подарках
Беременность
Я буду мамой
Я - мама
Бесплодие0
Система Orphus
Карьера
Аудиториум
Заметки соискателя
Рабочий сектор
Информация
Кругосветка
Города и страны
Обычаи и традиции
Знаменитые женщины
Полезная информация
О журнале :: Контакты :: Ссылки :: Реклама на сайте
Veslo.org: Женский портал. | Copyright © 1998 - 2020 <META> Все права защищены.